Robotika foglalkozás - Új barátaink: Bee-bot és Blue-bot
A mai generáció életében akarva-akaratlanul is napi szinten jelen van a technológia, nem ismeretlen számukra a digitális világ. A ma óvodába vagy iskolába járó gyerekek számára már most, de a jövőben egész biztosan a mindennapi környezetük természetes velejárói lesznek az életüket megkönnyítő robotok. Az ilyen típusú eszközök használata az oktatás során ezért jelentős motiváló erővel bír, az újdonság élménye felkelti a gyerekek érdeklődését.
A robotok ugyanis nem csak az emberi munka kiváltásra, hanem a gondolkodás hatékony fejlesztésére is kiválóan alkalmasak. A robotika egyaránt fejleszti a logikai-feladatmegoldó, a konstruáló, az írási-olvasási és még számos kognitív képességet. A robotokkal való oktatás nem játék, hanem a tanulás innovatív és izgalmas, egyben szórakoztató formája.
Életünk során számtalan olyan szituációval találkozunk, ahol aktívan használnunk kell a problémamegoldó képességünket. Ezekben a helyzetekben egyszerű, egymás után következő, jól meghatározott lépéseket teszünk azért, hogy az előre kitűzött célt, a kívánt eredményt érjük el. A megfelelő lépések megtervezése sokszor nem egyszerű feladat, logikus következtetésekre, ügyes helyzetértékelésekre van szükségünk.
Ezt a módszert használják az informatikusok, a programozók is nap mint nap a munkájuk során. A programozás során utasítások lépéseit tervezik meg egy kívánt cél elérése érdekében. Függetlenül azonban attól, hogy gyermekünk mennyire műszaki beállítottságú, a mai információs társadalomban szignifikáns előnyre tehetnek szert azok a gyerekek, akik hatékony problémamegoldó képességgel rendelkeznek.
